KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12634087
nr 1263 4087
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvarell, Kvinnor, signerad. 12x16 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 1 juli 2019
kl 19:37:16
700 kr
1.000 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman